Aktualności

2019-06-17

Znakomite pierwsze pięć miesięcy 2019 roku dla marki Volkswagen Samochody Użytkowe w Polsce i na świecie

Od stycznia do maja tego roku zarejestrowano w Polsce 5.541 pojazdów marki Volkswagen Samochody Użytkowe, czyli o 1.532 auta więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku, co oznacza wzrost liczby rejestracji o aż 38,21 procent. Tak dużym wzrostem nie może pochwalić się żadna inna marka na polskim rynku. Dynamiczny wzrost liczby rejestracji modeli marki Volkswagen Samochody Użytkowe zaowocował zwiększeniem udziału marki w rynku z 11,18 procent w 2018 roku do 13,87 procent w bieżącym. W ciągu pierwszych pięciu miesięcy 2019 roku Volkswagen Samochody Użytkowe dostarczył klientom na świecie w sumie 215.000 pojazdów z serii Caddy, Transporter, Amarok i Crafter, czyli o 2,4 procent więcej niż od stycznia do maja 2018 roku. Największym regionem pod względem sprzedaży była Europa Zachodnia (151.800 samochodów, +4,7 procent).

Czytaj więcej

2019-04-30

W samochodach przyszłości będą rozwijane systemy, które Volkswagen stosuje już dziś

Poznań – Samochody przyszłości będą nas rozumiały i będą reagowały na to, co do nich mówimy, a także na gesty. Tak, jak w ograniczonym zakresie potrafi to już dziś większość nowych modeli Volkswagena czy najbardziej zaawansowany system multimedialny, który debiutował już dwa lata temu w Golfie. Jeśli pojawią się jakieś problemy, auta we właściwym czasie zaproponują właściwe rozwiązanie. Eksperci z Działu Rozwoju Elektroniki w Volkswagenie pracują nad urzeczywistnieniem tych wizji. Oto garść informacji na temat trendów w dziedzinie User Experience. Trendów, które Volkswagen kreuje od dawna.

Czytaj więcej

2019-04-24

Volkswagena ID. R wyposażono w technologię z Formuły 1 w celu uzyskania jak najlepszej aerodynamiki

Volkswagen podda w tym roku model ID. R nowemu wyzwaniu – zamiast w wyścigu Pikes Peak, auto weźmie udział w biciu rekordu na Północnej Pętli Nürburgringu. Zamiast wyścigu górskiego – słynny tor, zamiast ostrych nawrotów – długie proste pozwalające na jazdę z maksymalną prędkością. Stosownie do tych wyzwań zestrojono pakiet aerodynamiczny elektrycznego Volkswagena ID. R.

Czytaj więcej

2019-04-16

Rekord dostaw pojazdów marki Volkswagen Samochody Użytkowe w pierwszym kwartale 2019 roku

2019 rok rozpoczął się dla marki Volkswagen Samochody Użytkowe prawie dziesięcioprocentowym wzrostem dostaw w pierwszym kwartale. Na świecie sprzedano 125.600 lekkich samochodów dostawczych. Członek zarządu ds. Sprzedaży i marketingu Heinz-Jürgen Löw powiedział: „To najlepszy wynik w pierwszym kwartale, jaki kiedykolwiek osiągnęliśmy w historii naszej marki. nasze produkty po raz kolejny świetnie spisały się na świecie. Razem z naszymi dealerami cieszymy się z uzyskania wyniku wszechczasów”.

Czytaj więcej

2019-04-15

Światowa premiera modelu ID. ROOMZZ1) w Szanghaju

Podczas „Brand SUV Night” odbywającej się w przededniu wystawy Auto Shanghai Volkswagen zaprezentował najnowszego członka rodziny ID. – model ID. ROOMZZ. Jest to elektryczny, a więc bezemisyjny SUV, którego nadwozie ma długość niemal pięciu metrów i który może być wykorzystywany zarówno jako samochód rodzinny, jak i biznesowa limuzyna. W wersji produkcyjnej model ten znajdzie się w sprzedaży w 2021 roku, początkowo w Chinach. Stylistyką opartą na klarownych liniach i płynnych przejściach pomiędzy elementami nadwozia ID. ROOMZZ nawiązuje do pozostałych modeli rodziny ID. Wiele charakterystycznych detali sprawia jednak, że ten duży SUV wyznacza nową drogę w stylistyce aut tego rodzaju.

Czytaj więcej

2019-04-10

Volkswagen zwiększa udział w rynku w pierwszym kwartale tego roku

W marcu marka Volkswagen dostarczyła na świecie 542,7 tys. samochodów, czyli o 7,2 procent mniej niż w marcu 2018 roku. Pozytywny trend w USA (+ 14,0 procent) nie mógł zrekompensować niższych dostaw w Azji (-10,0 procent), w Europie (-3,5 procent ) i w Ameryce Południowej (-12,7 procent). W sumie, w pierwszym kwartale Volkswagen przekazał klientom 1.464.400 aut, czyli o 4,5% mniej niż w tym samym okresie ubiegłego roku. Ponieważ ogólnie rynek skurczył się jeszcze bardziej, marka odnotowała niewielki wzrost udziału.

Czytaj więcej

2019-04-08

Rekord na rozpoczęcie sprzedaży nowego modelu: wyprodukowano 30-milionowego Passata

Liczba Passatów wyprodukowanych od początku historii tego modelu przekroczyła 30 milionów sztuk – trzeciego kwietnia z taśm fabryki Volkswagena w Emden zjechał rekordowy egzemplarz. To najlepszy wynik wśród samochodów tego segmentu: żadnego modelu średniej klasy, ani żadnej innej biznesowej limuzyny na świecie nie sprzedano dotąd w większej liczbie niż Passata. Numer 30.000.000 to Passat GTE Variant z hybrydowym zespołem napędowym plug-in, lakierowany w kolorze „Piryt Silber Metallic” – jeden z pierwszych modeli nowej, jeszcze bardziej zaawansowanej serii ze znacznie bogatszym wyposażeniem technicznym (przedsprzedaż w Europie rozpocznie się w maju). 30-milionowy Passat przez najbliższe miesiące będzie pełnił rolę samochodu testowego udostępnianego przedstawicielom mediów z różnych krajów.

Czytaj więcej

2017-07-10

Volkswagen Arteon Otrzymał maksymalną occenę pięciu gwiazdek w teście Euro NCAP

W najnowszej serii testów zderzeniowych Euro NCAP Volkswagen ponownie osiągnął znakomite wyniki - tym razem bardzo wysoko oceniono nowego Arteona. Niezależna europejska organizacja konsumencka doceniła nowego liftbacka przyznając mu najwyższą ocenę pięciu gwiazdek. Wynik ten odnosi się nie tylko do ochrony dorosłych pasażerów i dzieci, lecz także do stosowanych seryjnie systemów asystujących oraz do całego obszaru ochrony pieszych. W tej ostatniej dziedzinie Arteon, m.in. dzięki wyposażeniu go seryjnie w system hamowania awaryjnego w wypadku wtargnięcia pieszych na jezdnię, otrzymał najwyższą ocenę jaką kiedykolwiek przyznano modelowi należącemu do wyższej klasy średniej.

Czytaj więcej

2017-07-10

VW Polo z 2004 roku z przebiegiem 1.000.000 kilometrów

Polo 4. generacji Pana Sławomira zostało kupione 26 kwietnia 2004 roku w salonie marki Volkswagen w Piotrkowie Trybunalskim. Samochód, początkowo zarejestrowany jako ciężarowy, był używany w firmie transportowej i służył do przewozu kierowców. Bardzo często zdarzało się, że na liczniku VW Polo przybywało po 15 - 20 tys. km. miesięcznie. Po odbyciu "służby" w firmie Polo zostało przerejestrowane na samochód osobowy, używane jest do dziś.

Czytaj więcej

2017-06-20

Volkswagen Golf GTI zdobywa tytuł "Samochodu Roku 2017 Playboya" w kategorii "Auto na co dzień"

5-osobowe jury konkursu na "Samochód Roku 2017 Playboya" wybrało najlepsze auta w 15 kategoriach. Volkswagen Golf GTI triumfował w kategorii "Auto na co dzień"". Golf GTI już ponad 40 lat temu oferował nabywcom sportowe osiągi w praktycznym aucie do użytku codziennego. Tak jest również dzisiaj w wypadku 245-konnego Golfa GTI Performance.

Czytaj więcej

2016-07-28

Papież franciszek podróżuje Golfem Sportsvanem

W programie pielgrzymki papieża Franciszka do Polski są odwiedziny nie tylko Krakowa i Brzegów, w których będą miały miejsce główne uroczystości związane ze Światowymi Dniami Młodzieży, ale również Jasnej Góry w Częstochowie i obozu Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu. Po województwie Małopolskim oraz do Częstochowy papież Franciszek będzie podróżował jednym z czterech granatowych Golfów Sportsvanów. Zgodnie z życzeniem, które spłynęło z Watykanu, auta mają podstawowe wyposażenie, wzbogacone jedynie o dywaniki.

Czytaj więcej

2016-05-31

Golf GTI Clubsport z silnikiem o mocy 290 KM debiutuje w salonach

Bardzo mocny, bardzo szybki i bardzo bogato wyposażony Golf GTI Clubsport debiutuje w polskich salonach. Specjalna wersja Golfa GTI nawiązuje do jubileuszowych edycji tego modelu, które Volkswagen prezentował przy okazji 20., 25., 30., i 35. urodzin Golfa GTI. Ceny Golfa GTI Clubsport zaczynają się od 132.590 zł za model trzydrzwiowy z mechaniczną skrzynią biegów o sześciu przełożeniach.

Czytaj więcej

2015-05-26

e-Golf przenosi napęd elektryczny do produkcji wielkoseryjnej

Diodowe reflektory i nowoczesny system Infotainment jako wyposażenie standardowe

Czytaj więcej

2015-03-09

Wysokie loty w Meksyku: załoga Ogier/Ingrassia w Polo R WRC zwycięża po raz trzeci w sezonie

Podwójny hattrick dwukrotnego mistrza świata: załoga Sebastien Ogier/Julien Ingrassia (F/F) świętowała w Meksyku zwycięstwo, wygrywając dzięki wspaniałej jeździe trzecią w tym sezonie rundę Rajdowych Mistrzostw Świata FIA (WRC) i jednocześnie odnosząc trzecie z rzędu zwycięstwo w Rajdzie Meksyku.

Czytaj więcej

2015-02-09

Zimowe szaleństwo - Volkswagen gotowy do walki w Rajdzie Szwecji

Trzy załogi Volkswagena, które podczas pierwszej rundy sezonu w Monte Carlo odniosły historyczne potrójne zwycięstwo startując w Polo R WRC, wyruszą na ośnieżoną trasę w gościnnym regionie Värmland z pozycji pierwszej, drugiej i trzeciej.

Czytaj więcej

2015-01-29

Światowa premiera nowego Golfa GTD Variant

Już od 1982 roku Volkswagen oznacza skrótem GTD - "Gran Turismo Diesel" samochody gwarantujące sportową i oszczędną jazdę. Po raz pierwszy skrót ten pojawia się na nadwoziu Golfa Varianta, który podobnie jak Golf GTD, wyposażony jest w silnik TDI o mocy 184 KM (135 kW).

Czytaj więcej

2015-01-28

Nowy Volkswagen Jetta

Nowa Jetta w kwietniu 2014 roku została zaprezentowana w Stanach Zjednoczonych podczas Salonu Samochodowego w Nowym Jorku. Teraz, z bardziej ekskluzywnym wykończeniem i wyposażeniem oraz z oszczędniejszymi silnikami, jest oferowana również w Europie.

Czytaj więcej

2015-01-26

Potrójne zwycięstwo Volkswagena w Rajdzie Monte Carlo

Rajd Monte Carlo 2015 to debiut nowego Polo R WRC, który szybko zmienił się w wielki sukces.

Czytaj więcej

2015-01-16

Polo R WRC drugiej generacji: nowe rozwiązania techniczne, nowy wygląd

W Autostadt w Wolfsburgu Volkswagen zaprezentował Polo R WRC w w udoskonalonej technicznie i wizualnie postaci. Z nowym samochodem w nowych barwach załogi fabryczne z Wolfsburga będą po raz kolejny bronić tytułów rajdowych mistrzów świata WRC.

Czytaj więcej

2015-01-16

Volkswagen Golf został wybrany "North American Car of the Year"

Po wyborze na "Car of the Year" w Europie i "World Car of the Year", Golf wyróżnieniem "North American Car of the Year" kontynuuje historię sukcesów.

Czytaj więcej

2015-01-13

Koncern Volkswagen po raz pierwszy w historii przekazał klientom ponad 10 milionów samochodów

W minionym roku koncern Volkswagen zrealizował pierwszy cel Strategii 2018: "Od małego e-up! po ciężkie samochody ciężarowe, nasz koncern przekazał klientom w ubiegłym roku łącznie ponad dziesięć milionów pojazdów..."

Czytaj więcej

2015-01-13

Volkswagen Golf GTI na drugim miejscu w 24-godzinnym wyścigu w Dubaju

Morderczy wyścig w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, który odbył się w dniach 8-10 stycznia, był niezwykle wymagającym testem dla samochodów i kierowców. Na polach startowych ustawiło się 89 samochodów. Wśród nich znalazł się Volkswagen Golf GTI przygotowany przez Volkswagen Racing Polska.

Czytaj więcej

2015-01-12

SUV zwiastunem nowego amerykańskiego języka designu Volkswagena

Pod koniec 2016 roku Volkswagen of America rozpocznie w Chattanooga (Tennessee) produkcję nowego modelu, jednego z najważniejszych dla przedsiębiorstwa od pięćdziesięciu lat: siedmioosobowego Midsize-SUVa.

Czytaj więcej

2015-01-07

Nowości Volkswagena podczas CES w Las Vegas

Przyszłość należy do samochodów połączonych w sieć i obsługiwanych intuicyjnie. Biorąc to pod uwagę, Volkswagen prezentuje podczas Consumer Electronics Show w Las Vegas (CES) Golfa R Touch - pierwszy kompaktowy samochód na świecie, którego elementami obsługowymi można sterować przy użyciu gestów.

Czytaj więcej

2014-12-29

Polo GTI

Z mocą 141 kW/192 KM (o 12 KM większą, niż poprzednik) nowe Polo GTI pod względem osiągów nawiązuje do najmocniejszego jak na razie seryjnego Polo w historii: R WRC - przystosowanej do ruchu po drogach publicznych wersji Polo, którą Volkswagen Motorsport zdobył w 2013 roku rajdowe mistrzostwo świata i obronił ten tytuł w 2014 roku.

Czytaj więcej

2014-12-18

Volkswagen Touareg

Touareg łączy w sobie komfort SUVa klasy wyższej z możliwościami pokonywania bezdroży typowymi dla samochodów terenowych. Takie połączenie wysokiej klasy Sport Utility Vehicle, a jednocześnie wytrzymałego auta terenowego, którym można objechać świat dookoła sprawia, że napędzany na wszystkie koła Touareg jest samochodem jedynym w swoim rodzaju.

Czytaj więcej

2014-12-17

Uczniowie z kołobrzeskiej szkoły zbudowali Golfa z zabawek

Uczniowie z województwa zachodniopomorskiego zmierzyli się z nietypowym wyzwaniem - stworzyli model kultowego samochodu marki Volkswagen w skali 1:1 z setek zużytych plastikowych zabawek.

Czytaj więcej

2014-12-16

Golf Variant HyMotion z ogniwem wodorowym

Golf Variant HyMotion to nowoczesny samochód napędzany ogniwem paliwowym, w którym wodór i tlen łączą się w czystą wodę. Przy tym "zimnym" spalaniu uwalnia się energia, która w przypadku Golfa HyMotion jest energią napędową dla bezemisyjnego silnika.

Czytaj więcej

2014-12-12

Volkswagen Golf najlepszym samochodem flotowym w swojej klasie

Volkswagen Golf w walce o miano Auta Flotowego 2014 pokonał w swojej grupie 8 innych modeli. Golf cieszy się uznaniem nie tylko ekspertów z branży flotowej, ale także klientów indywidualnych, którzy obdarzyli go wielkim zaufaniem w całej Europie, na co jednoznacznie wskazują wyniki sprzedaży.

Czytaj więcej

2014-12-11

Pięć gwiazdek dla nowego Passata w teście Euro NCAP

Niezależna europejska organizacja ochrony konsumentów Euro NCAP wyróżniła nowego Passata najwyższą notą 5 gwiazdek. Jest to dowód, że także ósma generacja tego modelu należy do najbezpieczniejszych samochodów na świecie. Nowy Passat kontynuuje tradycję swojego poprzednika, który w 2010 roku również otrzymał pięć gwiazdek.

Czytaj więcej

2014-11-24

Nowe Polo GTI już w sprzedaży

Kultowe sportowe samochody Volkswagena mają logo GTI - tak jak Polo GTI, którego nowa generacja zadebiutowała na paryskim Salonie Samochodowym.

Czytaj więcej

2014-11-19

Volkswagen Beetle z nowymi silnikami i rozwiązaniami technicznymi

Od teraz nabywcy Volkswagena Beetle będą mogli jeździć bardziej dynamicznie i korzystać z najnowszych systemów multimedialnych, a także z szybszego dostępu do Internetu. Z pięcioma nowymi silnikami do wyboru i z drugą generacją systemów multimedialnych Beetle idealnie wpisuje się w najnowsze trendy w motoryzacji.

Czytaj więcej

2014-11-18

Golf R Variant o mocy 300 KM i napędem na wszystkie koła debiutuje w Los Angeles

Volkswagen prezentuje podczas Los Angeles Autoshow (18-30 listopada), jako światową premierę, najbardziej sportową wersję wszechstronnego kompaktowego samochodu: nowego Golfa R Variant. Po raz pierwszy od czasu istnienia tej serii Golf R, ikona napędzanych na wszystkie koła sportowych samochodów kompaktowych, będzie oferowany w wersji kombi.

Czytaj więcej

2014-11-17

Tuzin zwycięstw: Volkswagen kolejnym rekordem zakończył w Walii sezon Rajdowych MŚ 2014

Kropka nad "i" na zakończenie sezonu - w finale tegorocznych Rajdowych Mistrzostw Świata FIA (WRC) w Wielkiej Brytanii, Volkswagen ustanowił nowy rekord liczby zwycięstw w jednym sezonie.

Czytaj więcej

2014-11-06

Volkswagen oferuje darmową aktualizację map

Klienci Volkswagena mogą samodzielnie aktualizować mapy swojej nawigacji. Darmowa oferta dla systemów nawigacyjnych najnowszej generacji została teraz przedłużona.

Czytaj więcej

2014-10-24

Volkswagen wprowadza na rynek najlepszego Passata w historii

W lipcu w Poczdamie miała miejsce światowa premiera nowego Passata. Podczas Paryskiego Salonu Samochodowego nowy Passat miał swoją premierę targową, a już w połowie listopada pojawi się na rynku, najpierw w Niemczech, tydzień później na kolejnych rynkach europejskich. Pozostałe rynki światowe oraz wersje z kierownicą po prawej stronie będą dołączały sukcesywnie od 2015 roku.

Czytaj więcej

2014-10-09

Volkswagen Group Polska podwyższa jakość swoich serwisów

Volkswagen Group Polska wprowadza program certyfikacji serwisów blacharsko-lakierniczych, nadając im status Centrum Napraw Powypadkowych.

Czytaj więcej

2014-10-06

Latvala/Anttila w Polo R WRC odnoszą historyczne zwycięstwo we Francji

Fińskie święto w Alzacji - Jari-Matti Latvala i Miikka Anttila wygrali Rajd Francji i osiągnęli historyczny sukces.

Czytaj więcej

2014-10-02

Światowa premiera Golfa Alltracka w Paryżu

Modelem Passat Alltrack Volkswagen zamknął w 2012 roku lukę między samochodami przeznaczonymi do poruszania się po utwardzonych drogach a samochodami na bezdroża. Teraz nowym Golfem Alltrackiem Volkswagen przenosi tę koncepcje na kolejną klasę samochodów.

Czytaj więcej

2014-10-02

Światowa premiera XL Sport z silnikiem Ducati

To samochód sportowy, jakiego jeszcze nie było. Volkswagen zaprezentuje jako światową premierę podczas Paryskiego Salonu Samochodowego studyjny model XL Sport. Auto, które w sposób bezkompromisowy podąża za wzorcem lekkich, rasowych samochodów sportowych.

Czytaj więcej

2014-09-30

Touareg z nowym wyglądem zewnętrznym i nowymi systemami

Touareg łączy w sobie komfort SUVa klasy wyższej z możliwościami pokonywania bezdroży typowymi dla samochodów terenowych. Takie połączenie wysokiej klasy Sport Utility Vehicle, a jednocześnie wytrzymałego auta terenowego, którym można objechać świat dookoła sprawia, że napędzany na wszystkie koła Touareg jest samochodem jedynym w swoim rodzaju.

Czytaj więcej

2014-09-08

Volkswagen przed Rajdem Australii z ambicjami na tytuł mistrzowski

Tylko mały krok dzieli Volkswagena od wielkiego celu: w Australii producent z Wolfsburga ma szansę sięgnąć po tytuł rajdowego mistrza świata FIA (WRC) w kategorii producentów.

Czytaj więcej

2014-08-25

Rajdowym Mistrzem Świata 2014 będzie kierowca Volkswagena - przedwczesne rozstrzygnięcie mimo rozczarowania w Niemczech

Przedwczesne rozstrzygnięcie w Rajdowych MŚ - po Rajdzie Niemiec jest pewne, że Rajdowym Mistrzem Świata 2014 zostanie kierowca Volkswagena. Tylko Sébastien Ogier (F), Jari-Matti Latvala (FIN) lub Andreas Mikkelsen (N) mają jeszcze szanse na tytuł mistrzowski.

Czytaj więcej

2014-08-20

Nowe Scirocco już w salonach

W polskich salonach rozpoczęto sprzedaż nowego Scirocco. Na rynku dostępna jest także wyjątkowo dynamiczna, najmocniejsza wersja - Scirocco R. Nowe coupé zostało udoskonalone zarówno pod względem technicznym, jak i stylistycznym.

Czytaj więcej

2014-08-19

Maciej Steinhof w Golfie GTD zwycięzcą ekoRAJDU

EkoRAJD, który odbył się w minioną niedzielę połączył próby sportowe i "jazdę o kropelce". Trasa, mająca niespełna 200 kilometrów, prowadziła z Wieliczki do Krynicy.

Czytaj więcej

2014-08-19

Zabytkowe Volkswageny na Motoclassic Wrocław

Motoclassic Wrocław to największy w Polsce zlot fanów oldtimerów. W dniach 15-17 sierpnia około 20.000 gości podziwiało ponad 400 zabytkowych pojazdów. W tym pięć samochodów, które po raz pierwszy reprezentowały na tym zlocie koncern Volkswagena.

Czytaj więcej

2014-08-18

Największy zlot Garbusów w Europie: Travemünde, Volkswageny i muzyka

Od piątku w Travemünde nad Bałtykiem trwał największy prywatny zlot miłośników zaokrąglonych Volkswagenów (Garbusy, New Beetle, Beetle): Beetle Sunshinetour. Wzięło w nim udział ponad 470 oryginalnych pojazdów.

Czytaj więcej

2014-08-11

Rozpoczęła się przedsprzedaż nowego Passata

W polskich salonach Volkswagena rozpoczęła się przedsprzedaż nowego Passata. Ósma generacja debiutuje z nowymi silnikami, mniejszą masą oraz najnowszymi systemami informacyjno-multimedialnymi, wspomagającymi i poprawiającymi komfort.

Czytaj więcej

2014-08-11

Większa dynamika, mniejsze zużycie paliwa Scirocco, bestseller wśród samochodów sportowych, z nową paletą silników

Niebawem rozpocznie się Beetle Sunshinetour - największe spotkanie samochodów VW Beetle, New Beetle i Garbusów w Europie. Po raz dziesiąty spotkają się fani tych pojazdów na plaży morza Bałtyckiego, by wziąć udział w dużej imprezie poświęconej Volkswagenowi Beetle.

Czytaj więcej

2014-08-08

Beetle Sunshinetour 2014

Niebawem rozpocznie się Beetle Sunshinetour - największe spotkanie samochodów VW Beetle, New Beetle i Garbusów w Europie. Po raz dziesiąty spotkają się fani tych pojazdów na plaży morza Bałtyckiego, by wziąć udział w dużej imprezie poświęconej Volkswagenowi Beetle.

Czytaj więcej

2014-02-19

Volkswagen Transpoter. Samochód Dostawczy roku 2013.

Volkswagen Transporter został nagrodzony nagrodą Samochód Dostawczy roku 2013. Najwyższe oceny m. in. za kabinę, ładownię, silnik i właściwości jedne.

Czytaj więcej

2013-04-22

Światowa premiera CrossBlue Coupé w Szanghaju

W wieczór poprzedzający otwarcie Auto Shanghai 2013 koncern Volkswagen przedstawił motoryzacyjne nowości. CrossBlue Coupé, zaprezentowany przez markę Volkswagen jako światowa premiera na najważniejszych w Chinach targach samochodowych pokazuje, jak będzie wyglądać przyszłość motoryzacji.

Czytaj więcej

2013-04-16

Rozpoczęła się seryjna produkcja nowego Golfa GTI

Legenda powraca: pierwszy seryjny, nowy Golf GTI opuścił w ubiegłym tygodniu linię montażową fabryki Volkswagena w Wolfsburgu. Premierowe auto to pięciodrzwiowy GTI z pakietem Performance w kolorze czerwonym Tornado ze sportowymi fotelami w klasyczną kratę i dwulitrowym silnikiem benzynowym TSI z turbodoładowaniem i bezpośrednim wtryskiem o mocy 169 kW/230 KM.

Czytaj więcej

2013-04-15

Trzecie z rzędu zwycięstwo kierowcy Volkswagena - S. Ogiera w Rajdowych Mistrzostwach Świata

Dwa zespoły Volkswagena stanęły na podium Rajdu Portugalii. Sébastien Ogier i Julien Ingrassia (F/F) wygrali, kolejne miejsca zajęli Mikko Hirvonen (Citroën) oraz kolejny duet Volkswagena Jari-Matti Latvala i Miikka Anttila (FIN/FIN). Andreas Mikkelsen z Mikko Markkulą (N/FIN), debiutujący w Polo R WRC, ukończyli rajd również na świetnym, szóstym miejscu. Rywalizacji przyglądał się Członek Zarządu Marki Volkswagen odpowiedzialny za rozwój techniczny, dr Ulrich Hackenberg. "To wspaniałe przeżycie, być świadkiem takiego sukcesu" - powiedział dr Hackenberg. "Sposób, w jaki zespół wywalczył to zwycięstwo i jak się z niego cieszył, zrobił na mnie wielkie wrażenie. Współpraca całego zespołu jest po prostu doskonała i stanowi wielkie oparcie dla naszych kierowców, którzy wykonali świetna pracę."

Czytaj więcej

2013-04-11

Rozpoczęcie sezonu Volkswagen Castrol Cup na Torze Poznań

W dniach 12-13 kwietnia na torze wyścigowym w Poznaniu sezon zainaugurują kierowcy startujący w Volkswagen Castrol Cup. W dwóch pierwszych wyścigach sezonu wystartuje 23 zawodników obu płci, a także dwóch gościnnie występujących VIP Drivers. Na starcie zobaczymy zawodników z 8 krajów w tym 13 Polaków. Gościnnie wystartują Jerzy Dudek - były bramkarz reprezentacji Polski w piłce nożnej, zawodnik takich klubów jak Real Madryt, Liverpool FC czy Feyenord Rotterdam oraz Jacek Jurecki - redaktor naczelny działu motoryzacyjnego portalu Interia.pl.

Czytaj więcej

2013-04-11

Marka Volkswagen sprzedała w pierwszym kwartale 1,43 mln samochodów

Marka Volkswagen Samochody Osobowe sprzedała na świecie w pierwszych trzech miesiącach roku 1,43 mln pojazdów (styczeń - marzec 2012: 1,36 mln, +5,2 procent). W samym marcu odnotowany został niewielki spadek sprzedaży: nabywcom przekazano 532.400 samochodów (marzec 2012: 536.700, -0,8 procent). W Polsce od stycznia do marca 2013 roku zarejestrowano 7.137 samochodów (I-III 2013: 5.583 szt, +27,83 procent). W marcu także liczba rejestracji wzrosła w porównaniu z minionym rokiem do 2.348 szt. (marzec 2012: 2.233; +5,15%).

Czytaj więcej

2013-04-10

25-te urodziny Volkswagena Californii

Volkswagen Samochody Użytkowe świętuje na Techno Classica (10-14 kwietnia 2013) 25-te urodziny Volkswagena Californii. Z urodzinami zbiegł się także jubileusz produkcyjny: w ciągu 25 lat wyprodukowanych zostało 100.000 egzemplarzy tego modelu. Z historią kultowego kampera - od T3 przez T4 po aktualnego T5 - można zapoznać się na stoisku Volkswagena w hali 7. Na targach nie zabrakło także przodków Californii: T1 i T2.

Czytaj więcej

2013-04-05

Hybrydowa Jetta, najnowsze modele R-line oraz koncepcyjne Caddy na Motor Show 2013

Podczas trwających w Poznaniu Targów Motoryzacyjnych Motor Show Volkswagen prezentuje po raz pierwszy w Polsce hybrydową Jettę. Na stoisku w hali 3A znajduje się jeszcze niemal 30 innych modeli Volkswagena, m.in. Golf -samochód Roku 2013, pięć najnowszych modeli R-line oraz przykłady specjalistycznych zabudów samochodów użytkowych, w tym dwie koncepcyjne wersje Caddy: prawie siedmiometrowa limuzyna i pickup z silnikiem V6.

Czytaj więcej

2013-04-02

Hybrydowa Jetta podczas Motor Show w Poznaniu

W dniach od 4 do 7 kwietnia w Poznaniu odbędą się Targi Motoryzacyjne Motor Show. W siedmiu pawilonach zaprezentowane zostaną najnowsze modele samochodów, motocykli, kamperów i samolotów. W hali 3A, w której znajdować się będą stoiska marek należących do Volkswagen Group Polska, swoją polską premierę będzie miał m. in. Volkswagen Jetta w wersji hybrydowej.

Czytaj więcej

2013-03-04

Nowy Volkswagen Golf został wybrany "Samochodem Roku 2013"

W 50-tym plebiscycie "Car of the Year" nowy Golf, zdobywając 414 punktów, wyraźnie zdeklasował siedmiu rywali: auto, które znalazło się na drugim miejscu, zdobyło 212 punktów. Wcześniej tę prestiżową nagrodę otrzymały już dwa modele Volkswagena: Golf w roku 1992 i Polo w 2010 roku.

Czytaj więcej

24.01.2013

Volkswagen otrzymał międzynarodową nagrodę w dziedzinie zrównoważonego rozwoju

Koncern Volkswagen po raz kolejny został wyróżniony za zaangażowanie w dziedzinie zrównoważonego rozwoju i społecznej odpowiedzialności biznesu. Światowe Forum Etyki w Biznesie uhonorowało działania koncernu nagrodą Ethic in Business Award 2012 w kategorii "Outstanding Corporation".

Czytaj więcej

24.01.2013

Volkswagen stworzył od 2007 roku około 100.000 nowych miejsc pracy

Załoga koncernu Volkswagen zwiększyła od 2007 roku o około 225.000 osób, czyli o 70 procent. Wzrost liczby pracowników wynika ze 100.000 nowych miejsc pracy stworzonych na całym świecie oraz z włączenia nowych spółek, w których pracuje około 125.000 osób. Pod koniec listopada 2012 roku koncern Volkswagen zatrudniał prawie 550.000 osób, w tym około 16.000 osób kształcących się.

Czytaj więcej

24.01.2013

Volkswagen wśród 50 najbardziej innowacyjnych firm świata wg The Boston Consulting Group

Firmy technologiczne, telekomy, producenci samochodów i przedsiębiorstwa przemysłowe wśród najbardziej innowacyjnych firm świata według The Boston Consulting Group.

Czytaj więcej

24.01.2013

Wyścigi samochodowe na Facebooku

Volkswagen zaprasza wszystkich zainteresowanych użytkowników Facebooka do wirtualnego przetestowania 16 modeli Volkswagenów. "Volkswagen - Das Autorennen" to realistycznie przedstawione samochody oraz przyjemność i możliwość rywalizowania z innymi użytkownikami portalu.

Czytaj więcej

24.01.2013

Volkswagen Polo R WRC - debiut w Rajdzie Monte Carlo

Gdy jutro rano samochody ruszą na odcinek nr 1 Rajdu Monte Carlo z Moulion do Antraigues, rozpocznie się pierwszy sezon Volkswagena Polo R WRC w Rajdowych Mistrzostwach Świata FIA.

Czytaj więcej

Grupa Krotoski-Cichy Nadarzyn