Wróć do Aktualności

2013-04-05

Hybrydowa Jetta, najnowsze modele R-line oraz koncepcyjne Caddy na Motor Show 2013

W hali 3A na powierzchni 6.000 metrów kwadratowych zaprezentowanych zostało 50 samochodów marek należących do Volkswagen Group Polska. Marka Volkswagen prezentuje 20 modeli, między innymi najbardziej utytułowane auto ostatnich miesięcy - nowego Golfa, który zdobył najważniejsze nagrody w świecie motoryzacji (Car of the Year 2013 oraz World Car of the Year 2013), sportowe wersje R-line Touarega, Tiguana, CC, Passata oraz Polo, a także wyścigowego, dysponującego mocą 310 KM Golf GTI oraz uliczną wersję Golfa Cup Edition, które zapowiadają rozpoczynający się w sobotę 13 kwietnia na Torze Poznań puchar Volkswagen Castrol Cup.

Najważniejszą premierą jest pokazana po raz pierwszy w Polsce hybrydowa Jetta. Jetta Hybrid napędzana jest nowoczesnym, turbodoładowanym silnikiem benzynowym (TSI o mocy 110 kW/150 KM) oraz silnikiem elektrycznym (20 kW). Pomimo doskonałych osiągów (0-100 km/h w 8,6 sekundy) Jetta z napędem hybrydowym zużywa średnio tylko 4,1 l/100 km paliwa (emisja CO2 95 g/km). Ta sportowa limuzyna potrzebuje zatem o około 20 procent mniej paliwa, niż samochód z porównywalnym napędem konwencjonalnym. W ruchu miejskim oszczędność wynosi nawet 30 procent.

Obok stoiska z samochodami osobowymi Volkswagena eksponowane są także modele użytkowe: Caddy, T5, Crafter, Amarok oraz specjalistyczne zabudowy. Samochody dostawcze z zabudową specjalistyczną są podstawą funkcjonowania wielu działalności biznesowych zarówno w małych firmach jak i w wielkich przedsiębiorstwach, gdzie sposób dostawy i przewozu towaru ma kluczowe znaczenie. Zaprezentowany podczas Motor Show Transporter z zabudową wykonaną na zamówienie Inspekcji Transportu Drogowego czy Crafter przerobiony na karetkę pogotowia, jest doskonałym przykładem na to, że najwyższej jakości sprzęt i wyposażenie potrzebuje najlepszej platformy do jego transportu.

W służbach dbających o bezpieczeństwo, m.in. takich jak ITD czy pogotowie ratunkowe, bardzo ważna jest niezawodność pojazdów, między innymi z tego powodu instytucje te często wybierają samochody marki Volkswagen.

Na stoisku z samochodami użytkowymi Volkswagena nie brakuje także koncepcyjnych zabudów, takich jak np. Caddy w wersji pickup z silnikiem V6 o pojemności 3,2 litra i mocy 250 KM czy też Caddy, które zamieniono w limuzynę o bardzo długim nadwoziu z niezwykle luksusowym wnętrzem, wyposażonym w telewizję oraz barek.

Targi Motoryzacyjne w Poznaniu z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością.

W minionym roku, w ciągu jednego weekendu odwiedziło je niemal 60.000 osób. W tym roku organizatorzy spodziewają się ok. 70.000 miłośników motoryzacji.

źródło: bank prasowy

Grupa Krotoski-Cichy Nadarzyn