Wróć do Aktualności

2015-01-16

Volkswagen Golf został wybrany "North American Car of the Year"

Po wyborze na "Car of the Year" w Europie i "World Car of the Year", Golf wyróżnieniem "North American Car of the Year" kontynuuje historię sukcesów. Od wprowadzenia na rynek w 2012 roku, Golf otrzymał ponad 30 wyróżnień i nagród.

Także 2015 rok rozpoczął się dla Volkswagena doskonale. Nagroda "North American Car of the Year", wręczana corocznie podczas Detroit Motor Show, przypadła w tym roku Golfowi. O przyznaniu najwyższego wyróżnienia w dziedzinie motoryzacji w USA zdecydowała jego niepowtarzalna stylistyka, szeroka paleta systemów wspomagających, systemów Infotainment i poprawiających bezpieczeństwo oraz niemająca sobie równych jakość.

Jury, składające się z 57 dziennikarzy motoryzacyjnych z USA i Kanady, przyznając Volkswagenowi Golfowi 256 punktów jednoznacznie uznało jego wyższość nad Fordem Mustangiem, który otrzymał 204 punkty. "Ta nagroda jest dowodem dużego uznania dla naszej pracy i pokazuje, że Volkswagen dobrze zadomowił się na północnoamerykańskim rynku. Ufamy, że nagroda ta oznacza początek udanego roku" - powiedział Michael Horn, Prezes i CEO Volkswagen Group of America.

Po raz pierwszy od 1999 roku Volkswagen został wybrany najlepszym nowym modelem na rynku USA. Przed 16 laty tytuł "North American Car of the Year" otrzymał Beetle. Od pierwszego plebiscytu, który odbył się 22 lata temu, producenci samochodów z Europy tylko pięć razy zdobywali tytuł najlepszego amerykańskiego samochodu roku.

W minionych dwóch latach Golf otrzymał wiele prestiżowych nagród i wyróżnień. Obok "North American Car of the Year", "World Car of the Year" i "ASEAN Car of the Year" były to między innymi nagrody "Car of the Year" w Europie, Słowenii, Czechach, Japonii i Nowej Zelandii. Kolejne wyróżnienia to "Goldenes Lenkrad" (Złota kierownica), "Auto Trophy", "Auto der Vernunft" (Samochód rozsądku), "Die besten Autos" (Najlepsze samochody) oraz nagroda Top Gear "All the car you'll ever need".

źródło: bank prasowy

Grupa Krotoski-Cichy Nadarzyn