Wróć do Aktualności

2014-08-19

Zabytkowe Volkswageny na Motoclassic Wrocław

- Tłumy widzów na pokazie oldtimerów we Wrocławiu
- Parada ponad 100 pojazdów na Dolnym Śląsku
- Pierwszy udział marek koncernu Volkswagena na polskim zlocie samochodów zabytkowych

Motoclassic Wrocław to największy w Polsce zlot fanów oldtimerów. W dniach 15-17 sierpnia około 20.000 gości podziwiało ponad 400 zabytkowych pojazdów. W tym pięć samochodów, które po raz pierwszy reprezentowały na tym zlocie koncern Volkswagena.

Już po raz czwarty miłośnicy starych samochodów spotkali się na największym zlocie w Polsce. Centralnym punktem imprezy był zamek Topacz w miejscowości Ślęza niedaleko Wrocławia. Przed zamkiem i na terenie dużego ogrodu zamkowego zaprezentowało się ponad 400 dwu- i czterokołowych klejnotów. Wśród nich znalazły się wyjątkowo rzadki Bugatti T40 i zachwycający Bentley S3 "Chinese Eyes".

Marki koncernu Volkswagena wzbogaciły prezentację jednego z dilerów Volkswagena, Porsche i Audi, polskiej Grupy Lellek, takimi cennymi egzemplarzami, jak Volkswagen Karmann Ghia Typ 34 Cabrio (1961) i 411 Carbio (1968) oraz Audi Typ C Alpensieger (1919) i Audi 225 Front Roadster (1935). Zainteresowanie wzbudzał także Volkswagen T1 Doppelkabine, prezentowany przez Volkswagen Nutzfahrzeuge Oldtimer. Eksponaty z Niemiec wmieszały się w ponad 150 pojazdów, które wzięły udział w dwóch oddzielnych paradach na ulicach miasta.

Na dużym terenie wokół zamku, obok licznych oldtimerów z Europy Wschodniej i Zachodniej, wystawione były kolejne historyczne samochody marek Volkswagen, Audi, Porsche, Skoda i Seat. Znajdujące się niedaleko Muzeum Motoryzacji zorganizowało wystawę poświęconą Rajdowi Paryż-Dakar.

Zlot, który pod wieloma względami przypominał Classic Days na zamku Dyck, przez lokalnych reporterów został już nazwany "Goodwood Wschodu".

Grupa Krotoski-Cichy Nadarzyn