Oryginalne szyby samochodowe Volkswagen.Bezpieczna i przejrzysta perspektywa.

Warunek bezpieczeństwa

Nowoczesne szyby samochodowe mają znaczny wpływ nie tylko na wzornictwo naszych samochodów. Równie ważną rolę odgrywają, jeśli chodzi o ich bezpieczeństwo. Przednia szyba to element nośny nadwozia każdego samochodu, zapewniający mu do 30% sztywności nadwozia. Trzeba pamiętać o tym, że nawet niewielkie otwory, zadrapania czy pęknięcia mogą zniszczyć skomplikowaną strukturę przedniej szyby, niwecząc ten efekt.

Najwyższe standardy

Oryginalna przednia szyba Volkswagen jest produkowana wyłącznie według specyfikacji Volkswagen AG oraz według specyfikacji wszystkich serii modeli. Dzięki temu można mieć pewność, że efekt stabilizujący wytrzymałość konstrukcyjną zostanie osiągnięty.

Szyba przednia

Szyba przednia wykonana jest z szyby laminowanej, wewnątrz której łączy się ze sobą dwie tafle szkła za pomocą plastikowej międzywarstwy (PVB). Ma to na celu nie tylko estetykę wyglądu samochodu; dopasowanie jest idealne, a jakość optyczna zapewnia nieskazitelną widoczność. Działa to również stabilizująco na statykę pojazdu. Dlatego nawet najmniejsze uszkodzenie może zagrozić bezpieczeństwu jazdy. Najczęściej spotykany rodzaj uszkodzenia to odpryski spowodowane przez kamienie, które osłabiają efekt stabilizacyjny, a na nierównych nawierzchniach mogą szybko spowodować pękanie szyby przedniej. Dlatego w przypadku uszkodzenia przedniej szyby przez kamień, należy możliwie jak najszybciej skontaktować się z dealerem Volkswagena.

Szyba tylna, boczna i dachowa

Szyba tylna, boczna i dachowa wykonane są z hartowanego szkła odpryskowego. To specjalnie produkowane szkło ma większą odporność na działanie mechaniczne i cieplne niż jego zwykły odpowiednik. Właściwości tłukące hartowanego szkła są również wyjątkowe. Przy zbiciu rozbija się ono na wiele małych fragmentów o tępych krawędziach, zmniejszając w ten sposób ryzyko obrażeń. Jednak właśnie dzięki tej specyfice hartowanego szkła, szyby tylnej, bocznej ani dachowej nigdy nie naprawia się po uszkodzeniu - należy je zawsze wymieniać.

Grupa Krotoski-Cichy Nadarzyn