Oryginalne tłumiki Volkswagen.Czyste i ciche.

Przydatność tłumika daje o sobie znać - i to głośno - w momencie jego uszkodzenia. Gdyby nie on, hałas zakłócałby każdą podróż.

Oryginalne tłumiki Volkswagen zostały specjalnie zaprojektowane dla każdego modelu pojazdu i każdego wariantu jednostki napędowej. Tłumiki zapewniają bardzo efektywne tłumienie hałasu przy jednoczesnym zachowaniu optymalnych osiągów silnika. Dzięki najwyższej jakości materiałom i jakości wykonania oferują również długi okres użytkowania oraz doskonałą relację jakości i ceny.

Jak działają tłumiki

Na zmniejszanie hałasu wpływa przede wszystkim tłumik - w zależności od modelu pojazdu mamy do czynienia z tłumikami refleksyjnymi lub absorpcyjnymi. Tłumiki absorpcyjne tłumią fale dźwiękowe, przepuszczając je przez wełnę absorpcyjną. Tłumik refleksyjny odbija od siebie fale dźwiękowe w taki sposób, że w dużej mierze fale się wzajemnie znoszą. Ponadto niektóre silniki posiadają dodatkowo - tłumik przedni oraz środkowy.

By zagwarantować najwyższą sprawność tłumików, Volkswagen ustalił specjalne standardy jakości - surowsze nawet niż ustawowe wymogi dotyczące emisji dźwięku w UE, wg ECE (Europejskiej Komisji Gospodarczej). Ponadto oryginalne tłumiki Volkswagena zapewniają wyjątkową ochronę przed korozją, dzięki wysokiej jakości stali nierdzewnej oraz specjalnej funkcji ekstrahowania skroplonej wody (która powstaje przede wszystkim podczas krótkich przejażdżek).

Najlepszy zamiennik

Optymalne zachowanie funkcjonalnych osiągów układu wydechowego zależy od wszystkich jego składowych, które współpracują harmonijnie. Jak wszystkie Oryginalne części® Volkswagen, również tłumiki tej marki są doskonale dopasowane do pozostałych elementów układu wydechowego. To sprawia, że naprawy są szybkie i efektywne.

Pobierz ulotkę:
Oryginalny tłumik Volkswagen

*) Informacje zawarte na stronie nie są prawnie wiążące i nie mają charakteru oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego. Zamieszczone na witrynie zdjęcia jedynie przykładowo obrazują prezentowane treści. Niektóre elementy wyposażenia opisane i demonstrowane na stronie mogą być dostępne tylko w wybranych krajach lub wyłącznie za dodatkową opłatą. Dla uzyskania aktualnych specyfikacji produktów w danym kraju należy kontaktować się z autoryzowanym przedstawicielem marki Volkswagen. Wszelkie wiążące ustalenia dotyczące wyposażenia i specyfikacji pojazdu następują każdorazowo w indywidualnej umowie zawieranej przez strony.

  • © Krotoski-Cichy 2019
Grupa Krotoski-Cichy Nadarzyn