California

California.

California. W drodze jak w domu.

W domu czy na wakacjach, California to idealny samochód na wyjazdy i odpoczynek, z którym wszędzie poczujesz się jak w domu. Poznaj efektywne silniki, wysokiej jakości wyposażenie wnętrza, nowoczesne systemy informacyjno-rozrywkowe i systemy wspomagania kierowcy, a także innowacyjne usługi mobilne online.

Wszystko co najlepsze

Poznaj najważniejsze cechy Californii.

 • Zawsze przy Tobie.

  Bezpieczeństwo przede wszystkim.

  Więcej
 • Wsparcie kierowcy w krytycznych sytuacjach.

  Inteligentne systemy wspomagania kierowcy

  Więcej
 • Najlepszy w każdej sytuacji.

  (Prawie) nieskończona ilość konfiguracji.

  Więcej

Spełnia wszystkie życzenia

„Ogórek“ był symbolem niezależności i wolności. Nowa California stała się prawdziwym domem na czterech kołach. Trudno sobie wyobrazić piękniejszą kontynuację legendy „ogórka“. I trudno w lepszy sposób wyrazić swoje podejście do życia.

 • Otwierany dach.

  Duży komfort na małej powierzchni.

  Podnoszony dach w modelu California można otworzyć w kilku prostych krokach po dotarciu do celu lub podczas przystanku w trakcie podróży. W ten sposób możesz stworzyć mnóstwo miejsca w części pasażerskiej, a wraz z nadejściem nocy możesz przeobrazić górny poziom w wygodną strefę odpoczynku. Ustawienie otwieranego dachu wymaga obsługi ręcznej w modelu California Beach, a w modelach California Coast i Ocean dach jest podnoszony przez wygodny i praktyczny napęd elektrohydrauliczny.

 • Komfort snu.

  Poznaj maksimum komfortu nawet w czasie snu.

  Wraz z nadejściem nocy atmosfera wewnątrz pojazdu jest szczególnie przytulna. Możesz wtedy w kilku krokach przekształcić Californię w sypialnię z nawet czterema łóżkami w odpowiednim rozmiarze.

  Więcej
 • Kuchnia.

  Przyrządzanie smacznych posiłków w dowolnym miejscu i dowolnym momencie nigdy nie było tak proste.

  Kuchnia na kółkach: California Coast i Ocean oferują w pełni funkcjonalną kuchnię z lodówką, kuchenką i zlewozmywakiem oraz innym praktycznym wyposażeniem w podróży i biwakowaniu.

  Więcej
 • Stolik kempingowy i krzesła kempingowe.

  Wiele możliwości dla młodszych i starszych.

  Stolik kempingowy i krzesła można ustawić na zewnątrz lub przechowywać w uporządkowany sposób, aby zaoszczędzić miejsce, gdy nie są używane.

  Więcej
 • Schowki.

  Poznaj praktyczne schowki w samochodzie.

  Dzięki szafie na ubrania i schowkowi w dachu masz do dyspozycji mnóstwo łatwo dostępnego miejsca do przechowywania ubrań, bagażu i sprzętu wakacyjnego.

  Więcej
 • Fotele.

  Przygotuj się na wyjątkową elastyczność.

  Od ergonomicznych foteli z możliwością obrotu o ok. 180° po elektryczną 12-stopniową regulację foteli z różnymi kanapami – California oferuje mnóstwo swobody w konfigurowaniu pojazdu, by efekt końcowy był wszystkim czego potrzebujesz.

  Więcej
 • Przyłącza zewnętrzne.

  Luksusowy kamper.

  Zewnętrzne przyłącze wody z tyłu pojazdu i gniazdko 230 V zapewniają idealne przygotowanie modelu California do pobytu na kempingu.

  Więcej
 • Elektryczne składanie lusterek zewnętrznych1.

  Poznaj jeszcze większy komfort.

  Lusterka zewnętrzne z funkcją podgrzewania i regulacją elektryczną wchodzą w skład wyposażenia standardowego. Opcjonalnie lusterka mogą być także wyposażone w funkcję elektrycznego składania. W zależności od modelu obudowy lusterek są lakierowane lub nielakierowane.

 • Reflektory.

  Korzystaj z optymalnej widoczności.

  Energooszczędne diody LED i system czyszczenia reflektorów zapewniają dobrą widoczność. Przyciemniane lusterko wsteczne dodatkowo chroni przed oślepianiem kierowcy przez światła samochodów jadących z tyłu.

  Więcej
 • Lampki w tylnej pokrywie i diody LED w unoszonym dachu2.

  Ułatwia załadunek i rozładunek.

  Dwie lampki LED w tylnej pokrywie dodatkowo doświetlają wnętrze po zmroku. Przy otwartej pokrywie oświetlają bagażnik i obszar za bagażnikiem, co ułatwia wkładanie i wyjmowanie bagażu. Lampki LED w unoszonym dachu i tylnej pokrywie zapewniają doskonałe oświetlenie i są obsługiwane za pomocą łatwo dostępnych przycisków.

Potężny i ekonomiczny

Model California jest wyposażony w silniki efektywnej generacji, spełniające wymogi normy emisji Euro 6. Oznacza to, że możesz korzystać z wyjątkowo niskiego spalania bez konieczności rezygnacji z przyjemności z jazdy.

 • Silniki TDI.

  Bardzo niskie zużycie paliwa przy jeszcze większej mocy.

  Każdy silnik oferuje wyjątkowo niskie spalanie i spełnia wymogi normy emisji spalin Euro 6. Efekt: niskie średnie spalanie na poziomie 6,2 l/100 km3 ze średnią emisją CO2 na poziomie 162 g/km3. Silnik 2.0 l TDI o mocy 146 kW4 jest szczególnie mocny, jednocześnie wspomagając niskie zużycie paliwa. W późniejszym terminie wprowadzone zostaną dodatkowe silniki.

 • Technologia BlueMotion.

  Oszczędzaj więcej paliwa.

  Modele Volkswagen z technologią BlueMotion są zgodne z koncepcją „Think Blue”. Właśnie dlatego każdy z nowoczesnych silników Euro 6 jest wyposażony w system Start-Stop, funkcję odzyskiwania energii hamowania, wspomaganie ruszania pod górę i opony zoptymalizowane pod kątem oporów toczenia.

  Więcej
 • Napęd na cztery koła 4MOTION.

  Góry i śnieg nie są już dla Ciebie przeszkodą.

  Opcjonalny napęd na cztery koła 4MOTION zapewnia dobrą trakcję, optymalną obsługę i kierowanie, a ponadto pomaga w opanowaniu samochodu nawet w trudnych warunkach atmosferycznych, takich jak jazda w górach i na trasach pokrytych śniegiem. Na zamówienie napęd na cztery koła 4MOTION jest również dostępny z dwusprzęgłową skrzynią zmiany biegów DSG – jest to bez wątpienia wyjątkowa koncepcja w tej klasie pojazdów.

  Więcej
 • Dwusprzęgłowa przekładnia DSG.

  Ciesz się wysokim komfortem jazdy.

  Opcjonalna, 7-biegowa dwusprzęgłowa przekładnia DSG umożliwia w pełni automatyczną, prawie niezauważalną zmianę biegów bez przerywania siły ciągu, co znacznie zwiększa komfort i efektywność jazdy. Do wyboru jest tryb normalny i sportowy.

Wygoda jak w domu

California oferuje mnóstwo komfortu dzięki kompaktowym rozmiarom i 4 miejscamom do spania, w pełni funkcjonalną kuchnią z nowoczesnymi systemami informacyjno-rozrywkowymi na spontaniczne podróże i nie tylko.

 • Ogrzewanie i klimatyzacja.

  Korzystaj z komfortowego klimatu wnętrza.

  Nowoczesne systemy klimatyzacyjno-grzewcze błyskawicznie regulują temperaturę wnętrza przystosowując ją do Twoich indywidualnych potrzeb i preferencji. Co więcej ogrzewanie postojowe zapewnia komfortowe ciepło w chłodne dni. Oprócz tego ogrzewana przednia szyba oferuje dobrą widoczność przy każdej pogodzie.

  Więcej
 • Systemy radiowe i nawigacyjne.

  Zadbaj o informacje i rozrywkę w podróży.

  Ulubiona muzyka lub spontaniczna podróż: wysokiej jakości systemy radiowe i nawigacyjne przedstawiają inspirujące połączenie intuicyjnej obsługi, najlepszej łączności i dobrego dźwięku.

  Więcej
 • Usługi mobilne online.

  Odbieraj aktualne informacje w każdej podróży.

  Model California może być wyposażony w wiele usług mobilnych online. Połącz pojazd ze swoim smartfonem i Internetem, aby mieć dostęp do aktualnych informacji o ruchu drogowym i aplikacji.

  Więcej
 • Panel rozdzielczy w wersji de luxe.

  Wyjątkowa atmosfera wnętrza już czeka na Ciebie.

  Poziome linie widoczne na zewnątrz odzwierciedlają się również we wnętrzu, w nowym panelu rozdzielczym. Harmonijne współgranie dekoracyjnych wstawek, dekoracyjnej obwódki i koloru wnętrza stwarza przytulną atmosferę. Liczne praktyczne schowki i opcje przechowywania stanowią dopełnienie oferowanych korzyści. Panel rozdzielczy w wersji de luxe dash jest dostępny tylko dla modelu California Beach w połączeniu z klimatyzacją „Air Care Climatronic”.

Inteligentny system wspomagający kierowcę

California oferuje praktyczne systemy wspomagania kierowcy i systemy bezpieczeństwa, które zapewnią Ci wsparcie w krytycznych sytuacjach, na przykład podczas parkowania lub zmiany pasów, i w wielu innych okolicznościach.

 • Adaptacyjna regulacja zawieszenia DCC5.

  Dostosuj podwozie do każdej sytuacji.

  Opcjonalna adaptacyjna regulacja zawieszenia DCC usprawnia prowadzenie pojazdu i może zostać ustawiona według upodobań kierowcy jednym naciśnięciem przycisku – wystarczy wybrać tryb NORMALNY, SPORTOWY lub KOMFORTOWY.

 • Systemy bezpieczeństwa.

  Zawsze przy Tobie.

  Z systemami bezpieczeństwa w modelu California jesteś gotowy na prawie wszystko: w razie konieczności systemy ingerują w proces jazdy i mogą pomóc w zmniejszeniu ryzyka i uniknięcia wypadku na drodze.

  Więcej
 • Systemy wspomagania kierowcy.

  Wsparcie kierowcy w krytycznych sytuacjach.

  Inteligentne systemy wspomagania kierowcy zwiększają dodatkowo komfort podróży w modelu California, ponieważ ostrzegają kierowcę o ryzyku przypadkowej zmiany pasów lub o oznakach zmęczenia.

  Więcej
 • Asystent parkowania.

  Ułatwia parkowanie.

  Inteligentny asystent parkowania w modelu California ostrzega o przeszkodach podczas parkowania i ułatwia manewrowanie.

  Więcej
 • Systemy oświetlenia.

  Niezawodne oświetlenie drogi.

  Automatyczna zmiana świateł drogowych zapobiegająca oślepianiu innych kierowców oraz dodatkowe światła boczne dające lepszą widoczność na zakrętach nawet w trudnych warunkach atmosferycznych – wszystko to jest teraz w zasięgu Twojej ręki.

  Więcej

Wersje specjalne

California Edition

California Edition.

Elegancko w czerni i bieli.

California Red, Blue, Grey.

California Red, Blue, Grey.

Specjalne wersje Californii Ocean w kolorach czerwonym, niebieskim i szarym sprawią, <br/>że nowe drogi i kierunki będą jeszcze bardziej atrakcyjne.

Zadbamy o Twoje auto.

 • Krótko mówiąc, nic Cię nie zatrzyma w drodze do celu!

  Gwarancja mobilności.

  W razie jakiegokolwiek zdarzenia na trasie, możesz liczyć na bezpłatną pomoc drogową 24h przez 7 dni w tygodniu oraz inne bezkosztowe świadczenia.

  Dowiedz się więcej
 • Gwarancja obsługi najwyższej jakości.

  Pakiety przeglądów.

  Wybierz jeden z dwóch atrakcyjnych rodzajów opieki serwisowej dostosowany w pełni do Twoich potrzeb.

  Dowiedz się więcej

Finansowanie

Dobierz finansowanie

Zrób własną kalkulację

Kalkulator finansowy

Finansowanie pojazdu marki Volkswagen Samochody Użytkowe.

Dowiedz się więcej

Dobierz produkt finansowy

Konfigurator finansowania

Wypełnij prosty formularz i dobierz najlepszą formę finansowania.

Dowiedz się więcej

Produkty finansowe

dostępne dla Firmy.

Produkty finansowe

dostępne dla Klienta indywidualnego.

Dodatkowe informacje

Na skróty

Grupa Krotoski-Cichy Nadarzyn