Ekologia.

Ekologia jest dla naszej grupy wyjątkowo istotną dziedziną. Jako odpowiedzialny producent samochodów, mający na uwadze zrównoważony rozwój społeczeństwa, staramy się wypełniać obowiązujące normy ekologiczne związane z emisją spalin czy recyklingiem, ale też rozwijać się w tym zakresie.

Jesteśmy prekursorami wielu technicznych rozwiązań, które znacząco wpływają na obniżenie spalania i przez to ograniczają szkodliwy wpływ pojazdów na środowisko. To zasługa naszych oszczędnych, innowacyjnych silników TSI i TDI, a przede wszystkim rozwiązań BlueMotion Technology. Standardem w wielu naszych autach jest system Start-Stop, który pozwala ograniczyć pracę silnika, np. gdy stoisz w korku. Rekuperacja, która umożliwia ponowne wykorzystanie odzyskiwanej energii hamowania także wpływa na ekonomię i ekologię jazdy. W naszych samochodach wykorzystujemy też opony o mniejszym współczynniku toczenia, co także wpływa na oszczędność jazdy. Myślimy ekologicznie nawet o tych samochodach, które już nie posłużą swoim właścicielom.

Dlatego naszym Klientom zapewniamy recykling pojazdów wycofanych z eksploatacji, a dzięki wykorzystaniu materiałów nadających się do powtórnego użycia i precyzyjnym oznaczaniu części, odzyskiwanie materiałów wtórnych z naszych produktów staje się prostsze. Stosujemy wysokiej jakości surowce o doskonałych właściwościach, które spełniają rygorystyczne przepisy ekologiczne i są przyjazne dla środowiska. Dlatego nasze samochody wpisują się w najnowsze ekologiczne trendy, a nasi Klienci zyskują nowoczesne, zaawansowane technologicznie produkty.

Grupa Krotoski-Cichy Nadarzyn