Innowacje.

W działalności każdego przedsiębiorstwa bardzo ważne są jakość i bezpieczeństwo, za którymi nierzadko stoi innowacyjność. To aspekty, które doskonale oddają też to, co najważniejsze w wyborze i zarządzaniu parkiem samochodowym.

Stawiając na Volkswagena, zyskujesz najwyższą jakość, w dodatku za rozsądną cenę, gdyż samochody naszej marki są ekonomiczne i gwarantują niższą szkodowość. Niskie zużycie paliwa, znikoma awaryjność - umożliwiające obniżenie stawek OC i AC - pozwalają zapewnić bezcenne bezpieczeństwo pracownikom oraz komfort.

Elektroniczna blokada mechanizmu różnicowego - trzyma Cię na trasie.

XDS, czyli elektroniczna blokada mechanizmu różnicowego jest standardem w nowym Golfie i Golfie Variancie. Wpływa ona na poprawę trakcji i prowadzenie, co ważne, zwłaszcza gdy często jesteś w trasie. XDS jest rozszerzeniem funkcji elektronicznej blokady mechanizmu różnicowego (EDS) zintegrowanej z ESC. Sprawdza się zwłaszcza podczas pokonywania zakrętów z dużą prędkością, gdy dochodzi do oderwania się od jezdni wewnętrznego przedniego koła. XDS pozwala wyrównać prędkość obu przednich kół i zwiększyć przyczepność wewnętrznego koła. W rezultacie dzięki XDS zachowanie samochodu podczas jazdy jest bardziej precyzyjne i płynne. To kolejny mechanizm podnoszący bezpieczeństwo jazdy, tak istotne w działalności każdego przedsiębiorstwa.

Hamulec multikolizyjny - pomaga uniknąć zagrożeń.

Ta wyjątkowo bezpieczna i przydatna - zwłaszcza w jeździe miejskiej - funkcja jest standardem w nowym Golfie. Hamulec multikolizyjny automatycznie przyhamowuje pojazd, który uległ zderzeniu, aby zminimalizować pozostałą energię kinetyczną, co pozwala uniknąć kolejnego uderzenia. To ważne, gdyż statystyki wypadków pokazują, że przy około jednej czwartej wszystkich wypadków dochodzi do kolejnych zderzeń. Funkcja daje też kierowcy możliwość przejęcia w każdej chwili kontroli nad hamowaniem.

PreCrash - proaktywny systemochrony pasażerów.

PreCrash znacznie zwiększa bezpieczeństwo bierne kierowcy i pasażerów. System został unowocześniony przez zastosowanie pasów bezpieczeństwa, gdzie rolka pasa jest sterowana silnikiem elektrycznym powodującym jego ściągnięcie w przypadku sytuacji zagrożonych wypadkiem. Gdy minie niebezpieczeństwo, rolka pasa zostaje zluzowana. Dodatkowo pasy wyposażone są w napinacz pirotechniczny, który działa w chwili zderzenia. W przypadku dużej nadsterowności lub podsterowności z ingerencją ESP zamykają się otwarte szyby boczne (pozostawiając małą szczelinę) i panoramiczny dach (zamyka się do końca). Działanie PreCrash jest wspomagane przez wiele czujników: siły hamowania, ESP, destabilizacja typu poślizg/przechył/skręt kierownicy. Do tej pory rozwiązanie było dostępne tylko w Touaregu.

BlueMotion Technology - dba o środowisko.

Marka BlueMotion Technology skupia wszystkie produkty i innowacje Volkswagena, mające znaczący wpływ na wzrost ekologicznych i ekonomicznych aspektów jazdy samochodem. Dzięki technologiom BlueMotion Volkswagen jest dziś liderem w dziedzinie ekologicznych rozwiązań na rynku motoryzacyjnym i oferuje korzyści porównywalne z uzyskiwanymi w autach hybrydowych. Rozwiązania Volkswagena sprawiają, że kwestie ekonomiczne - tak ważne w funkcjonowaniu każdego przedsiębiorstwa - prezentują się wyjątkowo dobrze. Elementy pakietu BlueMotion Technology, jak system Start-Stop, wyjątkowo przydatny w miejskich korkach czy rekuperacja, pozwalająca odzyskiwać energię pochodzącą z hamowania, znacznie wpływają na oszczędność jazdy. Masz też do dyspozycji nowoczesne silniki TSI i TDI i automatyczną dwusprzęgłową przekładnię DSG, które ograniczają spalanie, emisję spalin i zapewniają komfortową jazdę. To właśnie sedno BlueMotion Technology.

Park Assist - praktycznie sam parkuje.

Jednym z innowacyjnych systemów marki Volkswagen jest Park Assist, który praktycznie wyręcza kierowcę w manewrze parkowania. Park Assist sam znajduje odpowiednio dużą lukę parkingową i sam wprowadza w nią auto. Kierowca musi tylko operować pedałami gazu i hamulca. To rozwiązanie, które przyda się podczas miejskiej jazdy, zwłaszcza gdy masz wiele biznesowych spraw do załatwienia. Dzięki niemu zawsze bezkolizyjnie i bezstresowo zaparkujesz.

ACC - zawsze w bezpiecznej odległości.

Funkcjonalnym rozwiązaniem jest też aktywny tempomat ACC. System pozwala automatycznie utrzymać odległość od poprzedzającego auta, pozwalając skoncentrować się na tym, co się dzieje na drodze. Tym samym zwiększa poczucie bezpieczeństwa i redukuje możliwość wystąpienia stłuczki, a także dostosowuje prędkość jazdy do innych pojazdów uczestniczących w ruchu drogowym. Ty i Twoi pracownicy zyskujecie bezcenne bezpieczeństwo, unikasz też kosztów pokolizyjnych napraw.

Asystent hamowania - hamowanie zawsze na czas.

Asystent hamowania to funkcja niezawodna, zwłaszcza podczas nieprzewidywalnych, trudnych sytuacji na drodze. Kiedy kierowca gwałtownie naciska pedał hamulca, asystent natychmiast reaguje i współdziałając z systemami ABS i ESP pozwala zahamować szybko i bezkolizyjnie. Droga hamowania staje się o wiele krótsza i bezpieczniejsza, a Ty i Twoi pracownicy znowu zyskujecie bezpieczeństwo na drodze.

Dynamiczne doświetlanie zakrętów - jasna sytuacja na zakrętach.

Jasną sytuację na zakrętach zapewnia w Volkswagenie system dynamicznego doświetlania zakrętów. Kiedy jedziesz z prędkością powyżej 40 km/h, wówczas snop światła zmienia pozycję zgodnie z torem jazdy samochodu. Funkcja pozwala szybko zauważyć potencjalne przeszkody, ludzi lub zwierzęta oraz sprawia, że kierowca widzi więcej i może szybciej reagować w ryzykownych sytuacjach. To bezpieczne i komfortowe rozwiązanie, zwłaszcza dla tych, którzy pokonują dalekie, długie trasy w celach biznesowych.

Side Assist - martwe pole pod kontrolą.

System Volkswagena Side Assist jest doskonałym wsparciem podczas zmiany pasa ruchu. Sygnalizacja znajdująca się w lusterkach bocznych intuicyjnie informuje o pojazdach znajdujących się w martwym polu za pojazdem lub zbliżających się ze znaczną prędkością na sąsiednim pasie. Dzięki temu łatwiej kontrolować sytuację wokół auta, uniknąć zagrożenia i zwiększyć swoje bezpieczeństwo na drodze.

System rozpoznawania zmęczenia kierowcy - jesteś bezpieczny.

To doskonałe rozwiązanie zwłaszcza dla aktywnych biznesmenów, którzy pokonują dalekie, długotrwałe trasy. System rozpoznaje spadek koncentracji kierowcy (rejestrując odstępstwa od zachowania zarejestrowanego zaraz po ruszeniu) i ostrzega go trwającym pięć sekund sygnałem akustycznym oraz ikoną na wyświetlaczu, zalecającą przerwanie jazdy. Nawet jeśli nie dzieje się nic niepokojącego po czterech godzinach nieprzerwanej jazdy, system proponuje przerwę w podróży.

Grupa Krotoski-Cichy Nadarzyn